Toeta ravikanepit vajava inimese loo jutustamist!

Siin kasvuhoones kasvasid veel paar päeva tagasi 55 kanepitaime eesmärgiga toota isiklikuks tarbeks ravikanepiõli.

Need fotod on tehtud täna öösel ühes Eesti kasvuhoones, kust politsei konfiskeeris paar päeva tagasi 55 kanepitaime, märgkaalus 200 kg. Fotod tegi inimene, kes neid taimi enda tarbeks kasvatas - vahi all istus mees vaid 40 tundi. Tal on pere, väike laps.

30 aastat tagasi diagnoositi tal eluaegne krooniline haigus. Riik pakkus viimase võimalusena ravi, mille igakuine maksumus patsiendile on suurusjärgus 5000 eurot. Mees luges internetist, et mujal maailmas saavad sama diagnoosiga patsiendid abi ravikanepiõlist. Kuna Eestis ei ole poliitikud ega arstid viitsinud ennast ravikanepi temaatikaga piisavalt kurssi viia, et seda valdkonda ära reguleerida, olid mehe ainukesed valikud lihtsad: kas osta mustalt turult või toota ise.

Konkreetse juhtumi teeb oluliseks see, et tegu on värske looga. Samuti, et tegu on inimesega, kes kanepi niisama popsutamise vastu huvi eriti ei tunne - tal on meditsiiniline vajadus. Ja mis kõige uskumatum... kanepitaimi kasvatas inimene, kel 10 aastat töökogemust politseiametis.

Tegu on ilmselgelt juhtumiga, millel potentsiaal saada Eesti kõige olulisemaks ravikanepipatsiendi looks. Loo peategelane kutsus mind pühapäeval külla, et võiksin teha temaga põhjaliku video-intervjuu. Ta toetab minu kanepipoliitika reformiplaani, sest minu plaan võimaldaks talle vangla asemel ametlikku ja legaalset ravikanepiõli. Interjvuu tekstiversiooni kavatsen ilmutada esmajärjekorras Telegramis.

Politsei kanepijuurte vastu huvi ei tundnud.

On oluline, et tema lugu saaks neutraalselt ja ausalt kajastatud. Peavoolumeedia ei ole seni stabiilselt suutnud kanepiteemadel pakkuda ei neutraalsust ega ausust, seega tuleb kodanikuühiskonnal omade vahenditega hakkama saada.

Selleks, et mehega intervjuu teha, vajan natuke rahalist toetust reisikuludeks. Hetkel on rahaliselt selline olukord, et üleeile kulus tunnike hoiupõrsa sisu revideerimiseks ja lõpuks sai poest natuke süüa osta. Kodanikuühiskonnaga tegelemine on väga kehv viis raha teenimiseks ja kogu petitsiooni kampaania eelarve on sisuliselt null.

Kui sa arvad, et minu Eesti kanepipoliitika reformiplaan väärib laiemat kõlapinda ja et säärase ravikanepipatsiendi lugu väärib neutraalsel ja põhjalikul viisil videosse salvestamist, siis palun tee üks toetav annetus minu pangakontole numbriga EE162200221010738439.

Vastu saad:

  • Videointervjuu ja artikli endale raviotstarbel kanepit kasvatanud mehega, kel varasemast 10 aastat töökogemust politseiametis.
  • Kui raha üle jääb, siis esmajärjekorras turundan oma rahvaalgatust sotsiaalmeedias, et saaksime kiiremini tuhat allkirja kokku; trükin reformiplaani tutvustavad flaikud ja lähen jagan neid linna peal; ja ostan omale lõpuks uued prillid - senised on kestnud põhikooli lõpust saadik ja viimased kuus kuud katkise sangaga.
  • Ülejäägi annetan MTÜ Ravikanepile.

On aeg Eestis kanepipoliitika reform ära vormistada. Jah, just nimelt - ära vormistada. Reformivastastel ei ole enam reaalseid argumente ega ka eriti tahet võidelda kui niivõrd selged juhtumid juba esile kerkivad. Meil on vaja koguda tuhat allkirja. Seejärel kohale minna, hästi esineda. Seejärel me võidame.

Elver Loho